poniedziałek, 1 czerwca 2015

"Książka pod tytułem" Tom 2 - Wydawnictwo KAKTUS

Pisałam niedawno o książce "Książka pod tytułem" TUTAJ, książka ta została już całkowicie zdewastowana przez moje dziecko :D, najbardziej spodobały mu się wycinanki i rysowanki, wiele zadań przerabialiśmy wspólnie, część przerabiał sam, a ja miałam chwilę spokoju :). 
Przy opisie tejże książki wspomniałam, iż książka jest bardzo pomysłowa i mogłoby takich książek powstawać więcej i ku mojemu miłemu zaskoczeniu niedawno powstał tom drugi tej książki, a ja otrzymałam propozycję przetestowania go :). Oczywiście bardzo się ucieszyłam, a jeszcze bardziej ucieszył się mój syn, który znowu ma zajęcie.

Jeśli chodzi o wygląd, książka ta jest bardzo podobna do poprzedniej, tyle że na okładce tym razem narysowana jest książka w kolorze żółtym z napisem "Graj w książkę".
Kilka słów od autora:Jak widać drugi tom książki zachęca do wspólnej zabawy z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi w szkole. Przeglądając książkę odniosłam wrażenie, iż więcej jest tu kreatywnych zadań, przy których trzeba się bardziej wysilić, pomyśleć, uruchomić bujną wyobraźnię. Jest wiele zadań, w których musimy coś sami zaprojektować, narysować, stworzyć np. "Wymyśl reklamę tego produktu", "Stwórz swoje graffiti", "Wymyśl swój medal" czy "Zaprojektuj zabawny pomnik". W tego typu zadaniach nie mamy żadnych podpowiedzi, wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. W książce mamy też mnóstwo wycinanek, wiele z nich to karteczki z różnymi napisami, które mamy gdzieś przypiąć, powiesić, coś z nimi zrobić według zaleceń autora. Te drugie zadania szczególnie przypadły do gustu mojemu synowi.

Poniżej kilka przykładowych zadań:

Oczywiście nie mogłam się oprzeć pokusie i musiałam też jakieś zadania wykonać, a tutaj przykłady:

1) Dodaj twarzy kolorów- pan był na festiwalu kolorów i stąd kolorowa twarz u niego :)
2) Zamocz palec w farbie i pisz
3) Zmień go w strasznego zombie
Podsumowując, książka ta, podobnie jak poprzednia, była dla nas miłym zaskoczeniem, zadania mimo, że podobne to jednak inne. Tom 2 kładzie nacisk na naszą kreatywność, kreatywną destrukcję również, zachęca do wspólnego spędzania czasu, pokazuje że wspólnie można się fajnie bawić, tworząc, tnąc, rysując i czasami niszcząc :). Można w nią "grać" na podwórku, w szkole, ze znajomymi i z rodzicami, powoduje ona dużo śmiechu, bo niektóre zadania są bardzo zabawne i gwarantuje dużo zabawy. 
Książkę można kupić na Allegro w cenie 17 zł, lub pakiet dwóch książek (tom 1 i 2) za 29 zł TUTAJ, lub w Księgarni Matras, aktualnie jest promocja i książka kosztuje jedyne 13,90 zł KLIK. Kto jeszcze nie ma prezentu na dzień dziecka to zachęcam do zakupu :), a jeśli nie dziś to na pewno w czasie wakacji książka będzie bardzo przydatna :). Polecam.
Facebook


19 komentarzy:

 1. Świetna książka, pobudza kreatywność. :-) To może być ciekawy pomysł na prezent dla kogoś. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł z tą książką, aż sama nabrałam ochoty na rysowanie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się takie kreatywne książki dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki na pewno sprawiają dużo frajdy niejednemu dziecku :) Fajna propozycja na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne są te książeczki! Jak córeczka podrośnie napewno zakupię:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hehe jaka cudowna i pomysłowa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna książka wakacyjna, zdecydowanie rozwija wyobraźnię i kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
 8. śmieszna ta książka,dla malucha w sam raz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super ;) fajny sposób na nudę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. podoba mi się bardziej od "zniszcz ten dziennik"

  OdpowiedzUsuń
 11. hahahaha strasznie śmieszna ta książka, a widzę, że z Ciebie niesamowita artystka... dobrze, że w końcu objawiłaś się światu ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny pomysł na prezent taka książka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. podobaja mi sie takie ksiazki:)

  OdpowiedzUsuń
 14. wygląda fajniej niż zniszcz ten dziennik :D

  OdpowiedzUsuń