sobota, 20 czerwca 2015

"Vademecum naturalnego zdrowia" wydawnictwo Vital
Dziś zaprezentuję książkę o metodach na oczyszczanie i uzdrawianie organizmu. Książka pod tytułem "Vademecum naturalnego zdrowia" autorstwa Andreasa Moritza i Johna Horneckera, wydawnictwa Vital.
Opis:
Numer wydania: 1
Rok wydania: 2014
Format: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 216
Oprawa: miękka 

Twój organizm jest z natury zaprogramowany na bycie zdrowym i pełnym energii witalnej przez cały czas trwania życia. Autorzy rzucają nowe światło na najpopularniejsze choroby i ukazują, w jaki sposób sami je wywołaliśmy poprzez nieświadome zaburzanie funkcjonowania poszczególnych organów. Jednocześnie zdradzają proste, a zarazem niezwykle skuteczne sposoby oczyszczania ciała, nawadniania go, odżywiania i wprowadzania zdrowych nawyków. Jest to poradnik przywracania zdrowia w sposób w pełni naturalny i pozbawiony jakichkolwiek leków. Autorzy korzystają zarówno z najnowszych odkryć medycyny, jak i Ajurwedy. Opisują praktyczne ćwiczenia fizyczne, wyjaśniają cykle biologiczne, moc emocji i reakcje ciała na stres. Ta książka to Twoja recepta na zdrowie! Cena: 33.40 zł, można ją kupić w sklepie Talizman TUTAJKilka słów ode mnie: Książka ta jest bardzo ciekawym poradnikiem, który ma przybliżyć nam jak skutecznie oczyszczać i odżywiać organizm i dbać o jego dobrą kondycję. Autorzy pisząc swe porady korzystali zarówo z najnowszych odkryć medycyny jak i z Ajurwedy, która staje się coraz bardziej popularna w Europie. 
Książka podzielona jest na trzy działy: Najczęstsze przyczyny chorób, Zdrowe odżywianie i Zrównoważony styl życia. Na końcu dołączone są załączniki do poszczególnych działów jak: Lista produktów kwasotwórczych i zasadotwórczych, Grupy produktów żywnościowych itp. 
Każdy dział składa się z kilku tematów, najwięcej uwagi autorzy poświęcili zdrowemu odżywianiu. W dziale tym znajdziemy wiele ciekawostek na temat żywności, równowagi kwasowo-zasadowej, jedzenia z mikrofalówki i ogólnych porad jak jeść zdrowo i pożywnie. Dział dotyczący stylu życia poświęcony jest z kolei naszej dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, zawiera wiele wskazówek dotyczących ćwiczeń fizycznych oraz radzenia sobie z emocjami i ze stresem, a także mówi nam jak żyć świadomie. 
Książka napisana jest w prosty i przejrzysty sposób, każdy rozdział podpisany jest dużą, grubą czcionką, ważne informacje są podkreślane i wypunktowane, gdzieniegdzie znajdują się również rysunki. 
Poradnik ten skierowany jest dla ludzi, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, chcą poznać skuteczne metody oczyszczania i uzdrawiania organizmu, chcą znaleźć receptę na zdrowie i żyć w zgodzie z naturą. 
17 komentarzy:

 1. Czytam podobne pozycje książkowe:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja bym chętnie przygarnęła.. lubię czytać takie książki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo lubie czytac takie ksiazki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo by mi się przydała taka książka, bo często walczę z odwodnieniem... :<

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz widzę tą książkę. ;)

  Zapraszam do mnie na rozdanie!

  OdpowiedzUsuń
 6. zaciekawiła mnie ta książka, szczególnie te rozdziały na temat zdrowego odżywiania, zawsze warto po coś takiego sięgnąć. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie sięgnęłabym po ten poradnik ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozycja dla mnie, dużo nowych rzeczy bym się dowiedziała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię książki związane ze zdrowiem:) Tej niestety nie znam:(

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja się staram zdrowo odżywiać ale średnio mi to wychodzi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie bym ją przejrzała, ostatnio polubiłam takie pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ooo to vademecum na pewno łatwiej by mi szło niż te do matury z których się uczyłam xDD fajna :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Interesująca książka muszę się z nią koniecznie zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Warto zapoznać się z tego typu książkami..

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawa książka, z chęcią bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń