poniedziałek, 22 lutego 2016

Nauka i zabawa z książeczkami dla dzieci od Wydawnictwa Niko

Większość mam posiadających dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, wie jak ważny jest rozwój zdolności manualnych u dziecka i odpowiednie przygotowanie do nauki pisania. Wydawnictwo Niko, z którym miałam przyjemność nawiązać współpracę blogową, posiada w swojej ofercie szeroki asortyment ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, mających na celu rozwijać zdolności manualne w początkowym etapie, a także uczyć pisania i matematyki w wieku późniejszym, czyli w pierwszej klasie szkoły podstawowej.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Niko, mój 6-letni syn otrzymał do przetestowania całe pudło wspaniałych ćwiczeń, dzięki którym będzie się dobrze bawił, uczył i rozwijał swoje zdolności. Gdy tylko otwarłam przesyłkę, to oczy mu się zaświeciły z wrażenia, od razu chciał pooglądać książki, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ na co dzień ciężko go zmusić do tego typu ćwiczeń, niechętnie robi szlaczki i rysuje, na dodatek szybko się nudzi. Te piękne, kolorowe, bogato ilustrowane książeczki zmieniły jego podejście, bo przy nich nie da się nudzić, zadania w nich są zróżnicowane, ogólnie książki są bardzo atrakcyjne dla małego czytelnika :). Po raz pierwszy mój syn sam, dobrowolnie usiadł przy książkach, rysował i wypełniał zadania które potrafił, a pozostałe z moją pomocą. Zachwycił go również dodatek specjalny w niektórych egzemplarzach, czyli naklejki, które on po prostu uwielbia.
Pełną ofertę książek Wydawnictwa Niko znajdziecie w sklepie na stronie wydawnictwa >>KLIK<<, a dziś pokażę Wam część zawartości przesyłki. Oczywiście każdą książeczkę będę opisywać szczegółowo w następnych notkach, a tak prezentują się ćwiczenia które mój syn testuje :) :
Jak widać książki są bardzo kolorowe, przykuwają uwagę dziecka i zachęcają do wykonywania znajdujących się w środku ćwiczeń. Część z nich zrobiona jest ze specjalnego śliskiego papieru i wyposażona w suchościeralne pisaki, dzięki temu ćwiczenie można wykonywać kilka razy aż do skutku. Oprócz ćwiczeń, które mają rozwijać dziecko manualnie i przygotować do nauki pisania, znajdziemy tam również ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-słuchową, percepcję wzrokową, umiejętność logicznego myślenia oraz orientację przestrzenną. 
Mojemu synowi udało się uniknąć wcześniejszego pójścia do pierwszej klasy, dzięki temu ma jeszcze jeden, dodatkowy rok na odpowiednie przygotowanie się do nauki pisania i czytania. Przez ten rok w nauce będzie nam towarzyszyć wydawnictwo Niko i świetne ćwiczenia, które są idealnie dostosowane do wieku dziecka i z pewnością ułatwią mu naukę, sprawiając że będzie ona przyjemna i połączona z zabawą. 
Jeśli macie dzieci w wieku przedszkolnym, to jak najbardziej polecam przejrzeć ofertę wydawnictwa, myślę, że zestaw takich książeczek może być fajnym pomysłem na prezent dla malucha :). 

Facebook

15 komentarzy:

 1. ile wspaniałych książeczek, mój synek ie nudziłby się w ich towarzystwie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mojego brata :P. Zajęcia na trochę by miał:)

  OdpowiedzUsuń
 3. jak bawią i uczą to są godne polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię te książeczki. Cała moja trójka wychowywała się z nimi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mamy takich małych dzieciaczków :) Ale fajnie dać komuś na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, duży wybór ma to wydawnictwo, na pewno coś kupię dla swojego siostrzeńca! :) tzanetat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. NIe miałam jeszcze nic z tego wydawnictwa, ale ostatnio sporo czytam na blogach o książeczkach Niko :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ fajne te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. bomba książeczki! Na serio <3 Sama piszę pracę licencjacką na temat bajek! :D Jak najbardziej me klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja córcia ma dopiero 6 miesięcy, ale już jej czytam książeczki. Już się nie mogę doczekać kiedy będę jej czytać, a ona będzie słuchać i o wszystko pytać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Połączenie nauki i zabawy super!

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne książeczki, nauka to teraz sama przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tez mamy te książeczki. Najlepsze są te z kartkami zalaminowanymi co można pisać i zmazywać. Genialne! Musimy się w większą ilość zaopatrzyć. Bo to nasz Hicior:-)

  OdpowiedzUsuń