czwartek, 3 marca 2016

Wydawnictwo Niko - książeczki wielokrotnego użytku

Pisałam niedawno o świetnych książeczkach jakie mój syn może testować dzięki uprzejmości Wydawnictwa Niko, w pierwszej kolejności naszą uwagę przykuły nietypowe książeczki, z którymi spotkałam się po raz pierwszy, a mowa o książeczkach wielokrotnego użytku, wykonanych ze specjalnego, laminowanego papieru.W ofercie Wydawnictwa Niko można znaleźć kilka takich książeczek, dziś zaprezentuję cztery, które otrzymaliśmy w przesyłce. Książeczki służą głównie do ćwiczenia rączki dziecka i przygotowania do rysowania i pisania, jednak jest też książeczka z różnymi zadaniami, która nie tylko rozwija zdolności manualne, ale doskonali pamięć i koncentrację oraz wpływa na ogólny rozwój dziecka. 
Zdecydowaną zaletą tych książeczek jest możliwość wielokrotnego wykonywania ćwiczeń, foliowany papier z którego są zrobione jest gruby i śliski, dodatkowo każda książka ma dołączony specjalny pisak suchościeralny z gąbeczką w zakrętce, co pozwala na zmazanie wykonanego ćwiczenia lub poprawienie go w razie gdyby coś nie wyszło. 


Pierwsza książeczka, którą przedstawię nazywa się "Zwierzaki Cudaki", jest to książeczka zawierająca rysunki zwierząt i ma na celu usprawnić piszącą rączkę dziecka. Według mnie ćwiczenia są dość proste, nadają się już dla młodszych dzieci w wieku przedszkolnym.

"Zwierzaki Cudaki" można kupić w sklepie Wydawnictwa Niko w cenie 14.99 zł TUTAJ
Książka ma miękką oprawkę i zawiera 32 strony, format 285 x 205 mm.
Oprawka ćwiczeń jest ładna i kolorowa, przykuwa uwagę dziecka, rysunki zawarte w środku również są ładne i jak pisałam wcześniej są dość proste, duże, idealne dla dzieci zaczynających rysowanie i robienie szlaczków. Taka forma ćwiczenia rączki zdecydowanie uatrakcyjnia naukę, sprawia że dziecko nie nudzi się ponieważ każdy wzór jest inny. 


Kolejne przyjemne i mało skomplikowane ćwiczenia zawiera książeczka "Baw się z pieskami", w niej tak samo zawarte są rysunki i należy rysować po śladzie. Ta książeczka przeznaczona jest dla męskiej części, ponieważ obrazki w niej znajdujące się dotyczą głównie męskich zainteresowań, nie znajdziemy tu uroczych zwierzątek, a deskorolki, samochody wyścigowe, samoloty, czołgi itp. Nie ukrywam, że mój syn był wniebowzięty jak zobaczył te obrazki, bardzo interesują go te wszystkie maszyny i ćwiczenia wykonuje z miłą chęcią :). 

Książeczka kosztuje 9.90 zł i znajdziecie ją TUTAJ. Zawiera 16 laminowanych stron, format 165 x 235 mm, oprawka miękka.
Tą książeczkę również poleciłabym już dzieciom w wieku przedszkolnym, możliwość ścierania pozwala na wielokrotne wykonanie ćwiczeń, dlatego nawet najmłodsze dzieci mogą próbować rysować i jednocześnie się uczyć. Z pewnością im wcześniej dziecko zacznie ćwiczyć swoją sprawność grafomotoryczną tym lepiej dla niego. Dla dzieci starszych z zerówki istotne jest to, że książeczka zawiera strzałki, co ma na celu uczyć dzieci prawidłowego nawyku związanego z kierunkiem pisania. 


Następna książka "Myszka Ania zaprasza do zadań rozwiązywania" przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków, gdyż ćwiczenia w niej zawarte wymagają umiejętności liczenia i spostrzegawczości. Mój syn w tym roku kończy 6 lat i jest w zerówce, a ta książeczka według mnie idealnie dopasowana jest do jego wieku, chętnie wykonuje wszystkie ćwiczenia. Zauważyłam że zadania związane z liczeniem, labirynty, wyszukiwanie różnic i wszystkie związane ze spostrzegawczością wychodzą mu zdecydowanie lepiej niż rysowanie i robienie szlaczków, dlatego wiele zadań przypadło mu do gustu i nie trzeba było go zmuszać do ich wykonywania.

Cena książki wynosi 14.99 zł >>KLIK<<, oprawa miękka, format 205 x 285 mm, książka zawiera 32 foliowane strony.
Książeczka wspomaga ogólny rozwój dziecka, przygotowuje do właściwej nauki pisania, doskonali pamięć i umiejętność koncentrowania uwagi. Ćwiczenia zawarte w książeczce są różnorodne, dziecko nie nudzi się wykonując je, taka nauka jest dla dziecka świetną zabawą. Myślę, że każdy starszy przedszkolak byłby z niej zadowolony. 


Ostatnia książeczka "Przygoda z literkami", jak sam tytuł wskazuje dotyczy nauki pisania, zawarty jest w niej cały alfabet i inne dodatkowe ćwiczenia. Myślę, że jest idealna dla dzieci z zerówki i pierwszej klasy, co prawda w programie zerówek chyba nie ma nauki pisania, ale do ćwiczenia w domu jak najbardziej taka książeczka jest wskazana. Im wcześniej dziecko zacznie poznawać literki, tym lepiej :). 


Książkę można kupić w sklepie Wydawnictwa Niko w cenie 14.99 zł >>KLIK<<, zawiera ona 32 foliowane strony. Oprawa miękka, format 285 x 205 mm. Dodatkowo książeczka zawiera naklejki, każda z nich jest częścią poszczególnych rysunków w niej zawartych. Mój syn mam manię naklejania, uwielbia naklejki i aż się pali do tego żeby sobie ponaklejać, więc takie dodatki w książeczkach sprawiają mu dużo radości :).
Dzięki tym ćwiczeniom dziecko uczy się rozpoznawać, nazywać i prawidłowo pisać litery, książka jest wielokrotnego użytku, dlatego pisanie można ćwiczyć aż do skutku. Do każdej literki dołączony jest obrazek zawierający element zaczynający się na tą literkę, przez co dziecko uczy się kojarzyć literki z różnymi nazwami. 
Jak dla mnie te ćwiczenia są rewelacyjne, akurat jesteśmy na etapie robienia szlaczków i poznawania literek i książeczka jest bardzo pomocna. 


Z czystym sumieniem polecam te książeczki wszystkim rodzicom, dla dobra dziecka warto się zaopatrzyć w te egzemplarze, nie są one drogie, więcej pieniędzy często wydajemy na zabawki, a tutaj mamy zabawę połączoną z nauką :). Możliwość wielokrotnego wykonywania ćwiczeń jest dużą zaletą tych książeczek, wcześniej nie spotkałam się z takim rozwiązaniem, ćwiczenia zrobiło się raz i właściwie były do wyrzucenia, a tutaj można pisać, rysować i ćwiczyć rączkę w nieskończoność. 
Wszystkie książki Wydawnictwa Niko znajdziecie w sklepie >>KLIK<<, są tam również książki przeznaczone dla dzieci ze starszych klas np. dla gimnazjalistów.


Co sądzicie o takich ćwiczeniach?

Facebook


16 komentarzy:

 1. tego typu ksiązeczki kupuję zawsze chrześniaczce - ma wielką radochę;)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne te książeczki! Moje dziecko byłoby zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń
 3. przydałby się nam taki pisaczek, nasze już nie chcą pisać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czego to ludzie nie wymyślą! Pierwszy raz takie widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tego typu książeczki, nauka przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakbyśmy miały małego szkraba w rodzinie to z chęcią byśmy je kupiły :)

  OdpowiedzUsuń
 7. super książeczki ;-) moim córkom by się spodobały:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tych nie znamy, ale wyglądają zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mam dzieci ani młodszego rodzeństwa ale wyglądają ciekawie! U mnie konkurs - Zapraszam serdecznie, melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszy raz widzę, ale świetne są! Bardzo fajne rozwiązanie i pomysł :)

  OdpowiedzUsuń