czwartek, 21 kwietnia 2016

"Kajtuś. Baw się i ucz!" - Wydawnictwo REA-SJ

Seria książeczek "Kajtuś" to propozycja Wydawnictwa REA-SJ skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, ćwiczenia, które do przetestowania otrzymał mój syn, przeznaczone są dla dzieci starszych (4-5 lat) i mają na celu uczyć poprzez zabawę.
Książeczka zawiera 64 strony w formacie 212 x 275, miękką oprawkę, do zestawu dołączone są naklejki.
Można ją kupić na stronie Wydawnictwa REA-SJ, aktualnie w promocyjnej cenie 12.66 zł >>KLIK<<.
Głównym bohaterem książeczki jest tytułowy "Kajtuś", z którym maluch ma za zadanie rozwiązywać polecone ćwiczenia. Każda strona tego egzemplarza jest piękna, kolorowa, zawiera przykuwające uwagę obrazki, na większości z nich znajduje się uśmiechnięty Kajtuś. Dużą zaletą tych ćwiczeń są dołączone do zestawu naklejki, które mój syn uwielbia, ćwiczenia z użyciem naklejek są dla niego najbardziej atrakcyjne i chętnie je wykonuje. Oprócz zadań z naklejkami, znajdziemy tam wiele innych ćwiczeń, które mają na celu pomagać w rozwoju zdolności manualnych i spostrzegawczości dziecka. Przykładowe zadania to np. szukanie różnic, labirynty, rysowanie po przerywanej linii, kolorowanie, łączenie obrazków i wiele innych. 
Taka książeczka przeznaczona jest głównie dla dzieci w wieku 4-5 lat, jest to dobra forma nauki poprzez zabawę i sposób na zajęcie czasu dziecka. Różnorodność ćwiczeń i piękne, intensywne kolory powodują że książka nie jest nudna, a dziecko chętnie przegląda kolejne strony.
Myślę, że to dobre rozwiązanie nawet dla tych najbardziej opornych dzieci, które nie rwą się do książek i szybko się nudzą :). Seria książeczek "Kajtuś" może być fajnym pomysłem na prezent dla malucha, zamiast kolejnej zabawki lepiej zainwestować w ćwiczenia, które wspomogą rozwój i przygotują dziecko do pójścia do szkoły. Jak najbardziej polecam :).

Facebook


12 komentarzy:

 1. fajny pomysł na zajęcie i edukację dziecka - zawsze mi się podobały takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam komu dać na ten moment, ale zgadzam się, że lepiej zainwestować w tego typu rzeczy niż w 150 samochód itp. :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książeczka :) Na pewno wiele dzieci spędziłoby przy niej miło czas :* Zapraszamy do siebie http://agssymi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. byłaby idealna dla mojego przyszłego przedszkolaka;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne są takie edukacyjne książeczki. Kupuję je często mojemu siostrzeńcowi :) Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo przyjemna książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mojej córce spodobałaby się taka książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna książeczka :) piękne ilustracje i bardzo ładnie wydana :)

  OdpowiedzUsuń
 9. moje dziecię lubi takie książki, ta wygląda fajnie, ale cena hmm. kupuję równie fajne za znacznie niższą cenę ;)

  OdpowiedzUsuń