poniedziałek, 23 maja 2016

"Gupik ma szczęście" Wydawnictwo BookFlow

Jako dziecko uwielbiałam książki z wierszykami, do dziś znam na pamięć niektóre wiersze Brzechwy i z chęcią do nich powracam. Zamiłowanie do wierszy przeszło również na mojego syna, który z zaciekawieniem słucha każdego wierszyka, czasami nawet po kilka razy, dlatego jego radość była ogromna, gdy dzięki uprzejmości Wydawnictwa BookFlow mogliśmy zapoznać się z niezwykle zabawnymi wierszykami dla dzieci, pod tytułem "Gupik ma szczęście", autorstwa Tomka Nowaczyka.

Gdy książeczka do mnie dotarła, wpadłam w zachwyt, gdyż pierwszy raz spotkałam się z tak cudnymi, kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, od razu chciałam ją całą przejrzeć i byłam pewna, że zachwyci również mojego syna. Oczywiście nie myliłam się, syn od razu zaczął przeglądać stronę po stronie i chciał by przeczytać mu wszystkie wierszyki naraz :).
Utwory zawarte w tomiku są równie fajne jak ilustracje, doskonale oddają poczucie humoru autora, który jest artystą związanym z poznańskim kabaretem Czesuaf. Autor Tomasz Nowaczyk zadedykował wierszyki swoim dwóm synom, którzy są pierwszymi czytelnikami, recenzentami, a nawet pomysłodawcami niektórych rymowanek. 
Książeczka o zabawnym tytule "Gupik ma szczęście" zawiera aż 24 śmieszne wierszyki, które trafiają zarówno do młodszych jak i starszych czytelników, czytając wiersze oboje z synem śmialiśmy się aż do łez. Dowcipne utwory idealnie współgrają z przepełnionymi humorem ilustracjami, wiersze zawierają ciekawą fabułę, intrygujące rymy i zabawną puentę. Doświadczenie kabaretowe autora, sprawia, że doskonale bawi się słowem, a czytanie niektórych wierszy jest nie lada wyzwaniem, gimnastyką języka i lekcją polskiego, nawet dla dorosłych, tym bardziej dla dzieci będą to świetne i warte polecenia ćwiczenia logopedyczne. 
Bohaterami wierszy są głównie zwierzęta, dlatego tomik będzie idealny dla wszystkich miłośników przyrody. W zabawnych rymach zawarta jest też mądrość życiowa, każdy utwór niesie ze sobą jakiś morał i daje do myślenia. 
Książka ma 56 stron w formacie 251x195 mm, oprawka twarda o ciekawej i przykuwającej uwagę szacie graficznej, wiersze napisane są na dobrej jakości, grubym i wytrzymałym papierze kredowym. 
Tomik można kupić w cenie 29.90 zł w księgarniach stacjonarnych i internetowych.
"Gupik ma szczęście" to bardzo wartościowa książeczka, godna polecenia dla każdego młodego czytelnika, zdecydowanie warto zaopatrzyć w nią każdą dziecięcą biblioteczkę. Czytanie tych zabawnych wierszyków jest doskonałym pomysłem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, jest świetną zabawą, dużą dawką śmiechu, połączoną z nauką zarówno tą życiową jak i językową. Polecam.


Czy jako dzieci lubiliście czytać wierszyki? Co sądzicie o tej książeczce? :)


Facebook

15 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie wygląda w środku. Moja córa uwielbia takie wierszyki :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne, kolorowe książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. cudne ilustracje :). i do tego zabawne. Takie książeczki lubię.

  OdpowiedzUsuń
 4. wiersze są spoko, moje dzieci wolą jednak opowiadania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy wierszyki i muszę przyznać, że ta książeczka już znacznie wcześniej wpadła mi w oko :) Do tej pory tylko rozważałam jej zakup, ale teraz na pewno się na niego zdecyduję :) Przekonałaś mnie w pełni !

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas króluje wszystko co się rymuje.:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne :D I ładne rysunki.
  Dodałam blog do obserwowanych.

  OdpowiedzUsuń
 8. taka pozytywna energia bije z tej publikacji

  OdpowiedzUsuń
 9. Rysunki ma bardzo fajne, takie ciekawe bajkowe :)
  My do teraz lubimy wierszyki :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie wyglądająca książeczka :)

  OdpowiedzUsuń