poniedziałek, 9 maja 2016

Matematyka z Wydawnictwem Niko

Mój syn zdecydowanie lepiej radzi sobie z zadaniami matematycznymi niż z robieniem szlaczków czy nauką pisania, najprawdopodobniej będzie nieźle sobie radził w przyszłości z przedmiotami ścisłymi, więc na mnie się nie podał :D.
Dziś pokażę Wam ciekawe książeczki Wydawnictwa Niko z różnymi zadaniami matematycznymi przeznaczonymi głównie dla dzieci z zerówki i pierwszej klasy. Książki mają piękne, kolorowe okładki, ciekawe zadania i z pewnością przykuwają uwagę dziecka, mój syn je bardzo polubił.
Tropik matematyczny dla klasy I 


Książka "Tropik matematyczny I" przeznaczona jest dla uczniów klasy I.
Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako uzupełniający zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie klasy I kształcenia zintegrowanego, do zajęć dydaktyczno–wyrównawczych lub doskonalenia umiejętności matematycznych podczas pracy w domu.
autorka
Szczegółowe informacje:
autor:Monika Kozikowska
cena:14,99 zł
ISBN:978-83-64077-00-5
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2013, wydanie I
ilość stron:88 stron
format:170 x 240 mm
oprawa:miękka
kategoria:Klasy 1-3Cyfry Cyferki, ucz się z nami - będziesz wielki!


Od najmłodszych lat dziecka, warto zatroszczyć się o jego edukację matematyczną.
Książka pt. „Cyfry, cyferki, ucz się z nami – będziesz wielki!” – doskonale łączy zabawę z nauką, pomagając dziecku zrozumieć pojęcie liczby.
Maluch rozpocznie naukę dodawania i odejmowania, przeliczania elementów i porównywania liczb.
Poćwiczy również kaligrafię cyferek w kratkach oraz rysowanie i pisanie po śladzie.
W zapamiętywaniu cyfr pomogą mu zabawne rysunki, a w rachowaniu – ciekawe zadania.
Dzięki laminowanym stronom dziecko może wykonać każde zadanie wielokrotnie.
Życzymy miłej nauki i zabawy.
Szczegółowe informacje:
autor:Agnieszka Paszkiewicz
cena:14,99 zł
ISBN:978-83-64359-01-9
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2015, wydanie I
ilość stron:24 foliowane
format:205 x 285 mm
oprawa:miękka
kategoria:Dla PrzedszkolakówMatematyka z uśmiechem


Matematyka z uśmiechem to zbiór zadań dla ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową. Może służyć pomocą w czasie zajęć szkolnych lub być wykorzystywane do pracy samodzielnej w domu. Zbiór zadań pogłębi i utrwali posiadane wiadomości i umiejętności, rozwinie i usprawni „myślenie matematyczne”, nauczy wykorzystywać posiadaną wiedzę w praktycznym działaniu, przygotuje do klasy drugiej.
Szczegółowe informacje:
autor:Elżbieta Jardanowska
cena:14,99 zł
ISBN:978-83-64359-36-1
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2015, wydanie I
ilość stron:64 stron
format:195 x 275 mm
oprawa:miękka
kategoria:Klasy 1-3Lubię matematykę 


Lubię matematykę to książka zawierająca zestaw zabaw i ćwiczeń wspomagających przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole. Zawiera 63 karty pracy.
Dziecko bawi się i uczy się wędrując po matematycznych Krainach:
 • Łamigłówek
 • Zbiorów
 • Figur
 • Porównań
 • Liczb
 • Działań
Ćwiczenia znajdujące się w książce wspomagają rozwój umysłowy dziecka, pomagają zrozumieć pojęcia matematyczne, doskonalą myślenie operacyjne, wdrażają do uważnego patrzenia oraz skupienia uwagi. Podczas matematycznej wędrówki dziecko uczy się klasyfikowania, porównywania liczebności, porządkowania i przeliczania elementów, poznaje podstawowe figury geometryczne oraz znaki matematyczne. Dziecko jest aktywne, ma sposobność wykazania się własną pomysłowością. Wszystkie zadania i ćwiczenia odnoszą się do czynności i zdarzeń znanych dziecku z życia codziennego.
Na każdej stronie znajdują się ćwiczenia grafomotoryczne usprawniające rękę piszącą. Wielkim walorem książki jest barwna szata graficzna, która zachęca dziecko do pracy i zabawy.

Szczegółowe informacje:
autor:Małgorzata Podleśna
cena:14,99 zł
ISBN:978-83-927663-0-8
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2008, wydanie I
ilość stron:80 stron
format:210 x 295 mm
oprawa:miękka
kategoria:Dla PrzedszkolakówWszystkie książeczki można kupić w sklepie internetowym Wydawnictwa Niko >>KLIK<<, ćwiczenia te są doskonałym pomysłem na naukę poprzez zabawę, szczególnie dla dzieci które za matematyką nie przepadają i ciężko je zmusić do nauki, ale również dla tych które matematykę lubią. Jest to nie tylko nauka, ale sposób na zabicie nudy i zapełnienie nadmiaru wolnego czasu. 
Jak pisałam wcześniej, wszystkie książeczki mają ciekawe, kolorowe okładki, które z pewnością spodobają się każdemu dziecku, ćwiczenia są bardzo zróżnicowane, odpowiednio dopasowane do wieku dziecka. Jak widać na zdjęciach, dwie z nich przeznaczone są dla dzieci uczących się już w pierwszej klasie, jednak mój syn będący w zerówce chętnie już rozwiązuje niektóre znajdujące się tam zadania. Rozwiązując je dziecko uczy się liczyć, pogłębia i utrwala posiadane umiejętności, rozwija myślenie matematyczne, poznaje pojęcia matematyczne, porównuje cyferki, a także uczy się skupiać uwagę.
Ćwiczenia wspomagają ogólny rozwój umysłowy dziecka, dlatego tak ważne jest by dzieci w wieku przedszkolnym i w początkowych klasach szkolnych, mogły korzystać z tego typu dodatkowych zadań i rozwijać swoje umiejętności nie tylko w szkole, ale i w domu.
Według mnie szczególnie warta polecenia jest książka "Cyfry,Cyferki...", która ma fajne laminowane strony i jest książeczką wielokrotnego użytku. Pokazywałam już w innym temacie podobne ćwiczenia z nauką pisania literek, tutaj dziecko w ten sam sposób uczy się pisać cyferki, a także wykonuje zadania związane z dodawaniem i odejmowaniem, przeliczaniem i porównywaniem liczb. W tej książeczce dziecko ćwiczy kaligrafię cyferek pisząc po śladzie oraz w specjalnie przeznaczonych do tego kratkach. 
Oczywiście pozostałe książeczki też są jak najbardziej godne polecenia, z pewnością z nimi dziecko może polubić matematykę i odpowiednio przygotować się do nauki w szkole.
Polecam te ćwiczenia wszystkim dzieciom, jeśli nie macie pomysłu na to co kupić dziecku, weźcie pod uwagę tego typu ćwiczenia, bo naprawdę warto :). 


Facebook

14 komentarzy:

 1. Thank you for this wonderful post!


  ** Join Love, Beauty Bloggers on facebook. A place for beauty and fashion bloggers from all over the world to promote their latest posts!


  INSTAGRAM @BEAUTYEDITER
  BEAUTYEDITER.COM

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, edukacyjne książeczki ^^ :) Super post :* Pozdrawiamy http://agssymi.blogspot.is

  OdpowiedzUsuń
 3. Ćwiczenia matematyczne podane w takiej formie sa bardzo interesujące dla naszych pociech :)

  Kochana poklikałabyś w linki w poście ?
  http://rzetelne-recenzje.blogspot.com/2016/05/nowosci-czyli-o-udanym-zamowieniu-z.html
  Dzięki ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsza jest naukowa poprzez zabawę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. To tak jak mój synek. Z matematyką nieźle sobie radzi, jednak szlaczki niekoniecznie lubi robić. W przedszkolu robi je bardzo szybko, byleby z głowy było ;) Ale Pani w nagrodę daje mu kolejna stronę ze szlaczkami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczki bardo przydatne i pomocne na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Równiez je mamy i synek chętnie w nich robi zadania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydają się być bardzo fajne - czytelne, ładne grafiki - wszystko na plus. =)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne są te propozycje dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Matematyka <3 Chętnie porozwiązywałabym te zadanka z Twoim Syneczkiem :D

  OdpowiedzUsuń
 11. może jestem jakaś zboczona, ale do dziś lubię rozwiązywać zadania matematyczne. chyba muszę sobie znaleźć ćwiczeniówki pod mój wiek ;)

  OdpowiedzUsuń