sobota, 14 maja 2016

"Przyjaciele zwierząt. Nowy dom zajączków" Wydawnictwo Zielona Sowa

Opisywałam niedawno pierwszą książkę dla dzieci z serii "Przyjaciele zwierząt" Wydawnictwa Zielona Sowa, która opowiadała historię uroczego wilczka o imieniu Chaber. Dziś przyszła kolej na następną książeczkę z tej serii, czyli opowieść o zajączkach :).


Opis: 
Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik
Data wydania: 2016 
EAN: 9788379837274
Format: 128x198 
Oprawa: Miękka 
Liczba stron: 128 
Wiek czytelnika: 6-8 lat 
Seria: PRZYJACIELE ZWIERZĄT

Pani Alicja zabiera Amelkę i Wojtka do wyjątkowego miejsca: Leśnego Azylu. To schronisko prowadzone przez panią Helenę, która zawsze jest gotowa pomagać mieszkańcom lasu. Niestety, azyl ma bardzo duże kłopoty finansowe i pani Helenie kończą się pieniądze, aby mogła nadal ratować zwierzęta. 
W schronisku pojawia się pan Zbyszek, przynosząc niewielkie pudełko. W pudełku przyniósł dwa małe zajączki. Jest prawie pewien, że ich mama już nie wróci, a same nie będą w stanie przeżyć w lesie. Aby nie pogłębiać trudnej sytuacji pani Heleny, zajączki trafiają po opiekę rodziny Sosnowskich. Dzieci opiekują się nim i starają się je oswajać z lasem, aby, kiedy podrosną, mogły tam wrócić. Niestety jeden z nich jest bardzo płochliwy, słaby i nie najlepiej radzi sobie w naturalnym środowisku. Ale to nie koniec kłopotów… Dzieci są załamane, kiedy okazuje się, że wniosek Pani Heleny o dotację na prowadzenie schroniska został odrzucony.
Co teraz stanie się z rannymi lisem, sową, sarenkami i innymi zwierzętami, które mieszkały w azylu?Cena: 14.99 zł na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa >>KLIK<<Kilka słów ode mnie:  Z wyglądu książeczka jest podobna do opisywanej TUTAJ pierwszej części z serii "Przyjaciele zwierząt", książki różnią się kolorystyką oprawek, w "Nowym domu zajączków" jak sama nazwa wskazuje, na ilustracji musiał znaleźć się zajączek.
Jest to kolejna ciekawa propozycja skierowana głównie dla dzieci rozpoczynających naukę czytania, literki są duże i wyraźne, książka napisana jest językiem prostym, odpowiednio dostosowanym do wieku dziecka. W środku podzielona jest na krótkie rozdziały, na wielu stronach znajdziemy piękne obrazki, które wyglądają jakby były szkicowane ołówkiem.
Książka opowiada o schronisku Pani Heleny, które jest azylem dla leśnych zwierząt pokrzywdzonych przez los, niestety schronisko ma problemy finansowe. Kolejnym wątkiem książki jest historia małych zajączków, będących pod opieką dzieci Państwa Sosnowskich. Jak rozwiąże się sytuacja schroniska oraz czy zajączki wrócą do lasu? Tego dowiecie się z książki :). 
"Nowy dom zajączków" to wzruszająca historia mówiąca o przyjaźni ze zwierzętami i o tym jak ważne jest pomaganie. Książka z pewnością rozwija empatię i wrażliwość na potrzeby tych najmniejszych, bezbronnych istot, dzięki niej dziecko może się dowiedzieć wiele ciekawostek na temat zwierząt leśnych.
Na końcu znajduje się dodatek, w którym bogato opisane jest prawdziwe życie zająców, ich zwyczaje i szczegółowy opis gatunku, co jest dużą dawką wiedzy dla małego czytelnika, napisaną w przystępny sposób. 
Seria "Przyjaciele zwierząt" wprowadza dziecko w piękny świat przyrody, uczy jak postępować ze zwierzętami, pozwala na poznanie różnych gatunków leśnych zwierząt, z którymi na co dzień dzieci nie mają kontaktu. Jest to ciekawa propozycja dla miłośników zwierząt i tych, którzy chcieliby je bliżej poznać. Sposób w jaki książeczki są napisane, z pewnością zachęcą małego czytelnika do czytania aż do ostatniej strony. 
Jak najbardziej polecam serię "Przyjaciele zwierząt" każdemu młodemu czytelnikowi, zdecydowanie warto tymi książkami wzbogacić dziecięcą biblioteczkę :). Facebook


12 komentarzy:

 1. Cudowna. Patrząc na okładkę,kojarzy mi się, że córka ma coś z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubimy książeczki o zwierzątkach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki to nieodłączna część kształtowania wyobraźni u dzieci :) mój synek jeszcze za malutki na tego typu książki bardziej woli jak mama opowiada mu z obrazków , ale w przyszłości na pewno ją przeczytamy !;*

  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsze są własnie o zwierzątkach. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę pamiętać by polecać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książka dla młodszych :) Zwierzątka *0* Urocza okładka. Pozdrawiamy http://agssymi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ilustracje jak nic dodają uroku całej książce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książki z rysunkami tak jakby szkicowanymi. Musimy się za jakąś rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń