piątek, 3 czerwca 2016

"Pokażę co potrafię" Wydawnictwo Niko

Dziś kolejna propozycja książeczkowa dla dzieci, szczególnie dla tych wchodzących w świat edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

"Pokażę co potrafię" autorstwa Beaty Krysińskiej


Opis:
Książeczka „Pokażę co potrafię” przeznaczona jest dla dzieci wchodzących w świat edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Może służyć też do pracy z dziećmi starszymi jako materiał do pracy wyrównawczej.
Zawarte w książeczce ćwiczenia obejmują: rozwój sprawności manualnej, słuchu fonemowego, logicznego myślenia, wyobraźni, spostrzegawczości, koncentracji, orientacji w stosunkach przestrzennych, klasyfikacji ilościowej i jakościowej, zawierają również elementy ćwiczenia techniki czytania.
Samoocena, która pojawia się na każdej stronie ma mobilizować dzieci do działania i krytycznego spojrzenia na własną pracę. Od osób dorosłych zależy jaką formę nagrody zastosują w związku z samooceną.
Polecenia, które umieszczone są przed zadaniami czyta Rodzic lub Nauczyciel- pozwala to na dyskretne kierowanie pracą dziecka. Dziecko uczy się i sprawdza swoje umiejętności poprzez zabawę !
Kochani! Bawcie się razem z dziećmi!
Szczegółowe informacje:
autor:Beata Krysińska
ISBN:978-83-934560-9-3
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2013, wydanie I
ilość stron:56 stron
format:195 x 275 mm
oprawa:miękka
kategoria:Dla Przedszkolaków


Cena: 14.99 zł  w sklepie Wydawnictwa Niko >>KLIK<<


Kilka słów ode mnie: O ciekawych propozycjach Wydawnictwa Niko pisałam już kilka razy na blogu, jako mamie 6-cio latka, zależy mi na odpowiednim rozwoju mojego dziecka, na tym by syn jak najwięcej ćwiczył, rozwijał zdolności manualne i inne przydatne podczas rozpoczynania nauki w szkole, chcę by moje dziecko było odpowiednio do tej szkoły przygotowane. 
"Pokażę co potrafię" to właśnie kolejna taka propozycja zawierająca mnóstwo ćwiczeń, które mają rozwijać zdolności manualne u dziecka, spostrzegawczość, logiczne myślenie, wyobraźnię i inne potrzebne umiejętności. Skierowana głównie do dzieci w okresie wczesnej edukacji w przedszkolu i zerówce. 
Jak zwykle książeczka Wydawnictwa Niko jest formą nauki poprzez zabawę, w środku znajdziemy ciekawe rysunki i mnóstwo różnorodnych zadań, dzięki czemu dziecko się nie nudzi, bo każde zadanie jest inne. 
Kolorowanie, rysowanie po śladzie, nauka liczenia i pisanie literek to tylko część z bogatej gamy zadań, które maluch rozwiązuje z ciekawością.
Oczywiście jak przy wcześniejszych książeczkach Wydawnictwa Niko i tą propozycję jak najbardziej polecam, zdecydowanie jest warta uwagi. Powtarzam to już któryś raz, ale powtórzę kolejny, że zamiast drogich zabawek, lepiej zainwestować w takie książeczki i wesprzeć rozwój własnego dziecka, jest to nie tylko fajna zabawa i sposób na zabicie nudy, ale przede wszystkim nauka. Polecam :). Facebook


9 komentarzy:

 1. Bardzo lubię wydawnictwo NIKO. Mają świetne książeczki i do tego ceny bardzo atrakcyjne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna, rozwijająca pozycja :). Ja też uważam, że zamiast setnych np. klocków Lego, lepiej inwestować w rozwijające rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książeczka dla najmłodszych. Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mojego chrześniaka idealna,by mial Co robic ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Niejedno dziecko bawi się przy niej świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa propozycja dla dziecko w ramach nauki, a zarazem zabawy.

  OdpowiedzUsuń