poniedziałek, 17 października 2016

Księgarnia Tania Książka - "Emocjonalne SOS" Guy Winch

W życiu każdego człowieka pojawiają się trudne chwile, w których doświadcza różnych przykrości i związanych z tym negatywnych uczuć. Problemem wielu osób jest nieumiejętność radzenia sobie z tymi negatywnymi emocjami, towarzyszącymi różnym wydarzeniom jak strata pracy czy bliskiej osoby, odrzucenie, czy niska samoocena spowodowana często niezależnymi od nas czynnikami np. nieatrakcyjnym wyglądem.
Dzisiejsza propozycja książkowa jest dla osób lubiących poradniki psychologiczne oraz dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jak poradzić sobie ze sobą i swoimi emocjami podczas wielu niechcianych sytuacji, które zdarzają się w codziennym życiu.
Książka "Emocjonalne SOS" napisana jest przez Guya Wincha, praktykującego psychologa, który na podstawie swojej wiedzy, najnowszych badań naukowych i doświadczenia z pacjentami, przekazuje jak uleczyć negatywne emocje.


Dane szczegółowe:

 • Tytuł oryginału: Emotional First Aid
 • Wydanie: 1
 • Data wydania: 28.09.2016
 • Oprawa: miękka
 • Liczba stron: 368
 • Format: 14.5 x 20.5 cm
 • Cena katalogowa: 37,00
 • ISBN: 978-83-287-0259-2
 • Autor: Guy Winch

Już sam wygląd książki przykuwa uwagę, różowa okładka i wiele kolorowych rysunków symbolizujących emocje i zranienia jakie dotyczą każdego z nas. Autor postarał się, by książka była zrozumiała dla każdego, czyta się ją lekko i przyjemnie.
Książka podzielona jest na 7 działów, w których autor porusza kwestie najczęściej pojawiających się przykrości i związanych z tym uczuć. Każdy dział jest dokładnie i szczegółowo omówiony, a następnie pojawiają się wytyczne kuracji dotyczące konkretnego problemu z jakim się zmagamy. 
Do każdego działu dołączone są też ćwiczenia zachęcające do zastanowienia się nad sobą, mające na celu wspomaganie kuracji. 
Na końcu każdego działu autor opisuje kiedy konieczna jest wizyta u psychologa, bo niestety w niektórych ciężkich przypadkach taka kuracja na własną rękę nie przyniesie efektu, są sytuacje wymagające pomocy specjalistów.

Książka "Emocjonalne SOS" jest pewnego rodzaju apteczką, która pomoże opatrzyć drobne rany i skaleczenia dotyczące naszego wnętrza, naszej emocjonalnej sfery. 
Większość osób posiada w domu apteczkę i wie jak ważna jest natychmiastowa pomoc w nagłych sytuacjach, często ma to wpływ na dalsze gojenie się ran czy rehabilitację. Dbamy o ciało i staramy się pomóc sobie przy różnych skaleczeniach i fizycznych dolegliwościach, jednak nie zastanawiamy się nad tym, że tak samo ważne jest zadbanie o skaleczenia psychiczne, o naszą higienę emocjonalną.

Często przy pojawieniu się trudnych chwil związanych z naszymi uczuciami nie wiemy jak sobie poradzić, nie mamy przygotowanej żadnej apteczki pierwszej pomocy, nie mamy pojęcia jak postępować by przynieść sobie ulgę.
Zdarza się, że brak natychmiastowej reakcji powoduje, iż problem rozrasta się do ogromnych rozmiarów, rany zamiast zabliźniać się, są rozdrapywane, a dodatkowo wdaje się w nie zakażenie, doprowadzając do sytuacji, gdzie już sami nie możemy sobie pomóc i konieczna jest wizyta u specjalisty, o ile jeszcze jest jakakolwiek szansa na wyleczenie. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniej pomocy od razu gdy dochodzi do psychicznego urazu.

W książce autor, będący psychologiem, opisuje swoje doświadczenia z pacjentami, przybliża czytelnikowi ich historię, pokazując, że tego typu problemy dotyczą wielu osób, że tak naprawdę nie jesteśmy w tym odosobnieni.
Autor przedstawia swoje zalecenia jakie dał pacjentom oraz jaki był ostateczny finał terapii, który ze względu na zmianę myślenia i podejścia do problemu pacjentów kończył się happy endem. 
Miło poczytać np. jak bardzo zakompleksiony chłopak, który ze względu na swoja chorobę i wygląd, a także niskie poczucie własnej wartości, nie posiadał żadnych kolegów i zmieniając swoje podejście do tematu, dokonał rzeczy wydawałoby się niemożliwej, czyli znalazł sobie wielu towarzyszy rozmów, mimo że wcześniej bał się odezwać do kogokolwiek. 
W książce znajdziemy wiele takich przypadków ludzi, którzy nie wiedzieli jak postępować przy swoim problemie, nie mieli przygotowanej apteczki ma rany jakie zadawało im życie, a pod wpływem zdobycia odpowiedniej wiedzy wszystko się u nich zaczęło zmieniać na lepsze.

Tego typu poradnik psychologiczny powinien poczytać każdy, kto chciałby stać się bardziej odporny na różne zranienia i nauczyć się jak w praktyczny sposób radzić sobie z porażką, poczuciem winy, odrzuceniem, stratą, samotnością, niskim poczuciem własnej wartości i innymi dolegliwościami psychologicznymi, które zdarzają się na co dzień.
Rady zawarte w poradniku pomogą wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz uwolnić się od zahamowań, urazów i blokad uniemożliwiających rozwój osobisty.
Książka "Emocjonalne SOS" jest zdecydowanie godna uwagi, jest to bardzo pomocny poradnik, będący apteczką pierwszej pomocy na zranienia psychiczne. Polecam :)W Księgarni Tania Książka można dostać tą książkę w cenie 24.05 zł, zachęcam do przejrzenia oferty księgarni :)

Facebook23 komentarze:

 1. Ja nie jestem w stanie przekonać się do poradników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja raczej też, choć ten wydaje mi się być ciekawym :)

   Usuń
  2. ja tak samo, za każdym razem co zaczynam czytać po kilku stronach rezygnuję :/

   Usuń
 2. Kocham książki , a najbardziej psychologiczne. Czas i tą przeczytać. Pozdrawiam :)
  Zapraszam do mnie , odpowiadam na wszystkie obs :)
  katjanakarolinaa@blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Poradnik bardzo ciekawy zwłaszcza dla nastolatek co przechodzą bunt. I dla osób z pojawiająca depresja jesienna. Z mila chęcią przeczytała bym w wolnej chwili.
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka wyjątkowo przyjemna, ale ja niestety nie przepadam za poradnikami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się być super! Takie poradniki zawsze motywują mnie do działania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa czego nauczyłaby mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś dla mnie :D Jestem bardzo ciekawa tej książki :)

  Jesteśmy TUTAJ

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda na ciekawą książkę, ale poradniki to nie moja kategoria :)
  pozdrawiam cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń
 9. tego typu książki lubię czytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niedługo wybieram się na książkowy shopping, więc całkiem prawdopodobne, że zahaczę tę pozycję :)

  Pozdrawiam i obserwuję :)

  http://273-days.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie bym przeczytała taki poradnik psychologiczny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wydaje się być ciekawa ;)
  http://stegofashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Taka książka to by się przydała każdemu czasami :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wydaję się być ciekawa ;)

  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Emocjonalna apteczka zawsze pod ręką :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety nie da się zawsze unikać przykrych sytuacji i negatywnych emocji :( Ale grunt to umieć sobie z nimi poradzić. Ciekawe czy taka książka faktycznie może zmienić czyjeś nastawienie do życia.

  OdpowiedzUsuń