środa, 12 października 2016

Księgarnia Tania Książka - "Jestem tu i teraz. Jak stać się uważnym we wszystkim, co się robi" Alexandra Frey i Autumn Totton

Ostatnio na blogu często pojawiają się poradniki, a to dlatego, że ten rodzaj książek lubię najbardziej, jednak dziś będzie małe oderwanie od porad i czytania, bo zaprezentuję Wam książkę nietypową, inną niż wszystkie. Jest to książka, której prawie wcale nie trzeba czytać, mimo iż jest z dziedziny psychologii, nie znajdziemy w niej dużej ilości rad, mówiących nam jak żyć lepiej, za to pozwoli nam tą drogę do bycia lepszym poćwiczyć.
Książka "Jestem tu i teraz. Jak stać się uważnym we wszystkim, co się robi", której autorkami są Alexandra Frey i Autumn Totton, to zestaw ćwiczeń pozwalających trenować technikę Mindfulness, czyli trening uważności.
Dane szczegółowe:

 • Tytuł oryginału: I am here now. The Mindfulness Project
 • Wydanie: 1
 • Data wydania: 14.09.2016
 • Oprawa: miękka
 • Liczba stron: 264
 • Format: 14.0 x 20.3 cm
 • Cena katalogowa: 24,90
 • ISBN: 978-83-287-0462-6
 • Autor: Alexandra Frey, Autumn Totton


Książka "Jestem tu i teraz. Jak stać się uważnym we wszystkim, co się robi" to pierwsza tego typu publikacja dotycząca techniki mindfulness, zwanej inaczej treningiem uważności. Z samą nazwą tej techniki spotykam się po raz pierwszy, natomiast to czego ona dotyczy nie jest mi obce, gdyż kiedyś interesowałam się Buddyzmem, medytacjami Zen i wiem, że zasada uważności, bycia tu i teraz, skupienia się na chwili obecnej, jest właśnie zasadą zaczerpniętą z Buddyzmu. 
Minduflness to praca nad ciałem i umysłem, pozwalająca rozwijać świadomość, koncentrację, poznawać swoje emocje i doświadczać świata zewnętrznego oraz wewnętrznego, takim jakim on jest w rzeczywistości, często niezgodnym z naszymi oczekiwaniami, pełnym bólu i cierpienia, oraz naszych negatywnych uczuć.

W Buddyźmie istnieje zbiór zaleceń zwany Szlachetną Ośmioraką Ścieżką, są to zasady, które mają prowadzić do wyzwolenia, spokoju, wygaśnięcia cierpienia, wyplenienia pożądań, do oświecenia i wreszcie do nirwany. Jedną z zasad tej ścieżki jest właśnie zasada skupienia, uważności, przytomności oraz medytacja ucząca koncentracji.
To właśnie głównie tych zagadnień dotyczy nasza dzisiaj omawiana książka. Według autorów taki trening pozwala obniżyć poziom stresu, zmniejsza napięcie i uczy jak radzić sobie z bólem, a także poprawia relacje z ludźmi. Pomaga osobom znajdującym się w trudnych stanach psychicznych jak depresja, wypalenie zawodowe, niepokój, lęk czy złość. 

Oczywiście trening mindfulness nie jest receptą na szczęście, nie sprawi że nagle życie stanie się piękne i przestaniemy mieć negatywne emocje, ale nauczy jak zmienić nasze podejście do tych emocji i przykrych zdarzeń jakie pojawiają się w naszym życiu. Nauczy jak osiągnąć wewnętrzną wolność i zmienić stare schematy funkcjonowania naszego umysłu, oraz jak radzić sobie w trudnych chwilach patrząc na nie z innej perspektywy.
Zmiana myślenia wymaga rozwoju świadomości, jest to konieczne by stać się człowiekiem stabilnym emocjonalnie i poprawić jakość swojego życia. Negatywne doświadczenia to też są jakieś ważne doświadczenia, też rozwijają naszą świadomość, dlatego tak istotne jest byśmy nauczyli się je akceptować i przeżywać z pełną uwagą, bez osądzania i bez wewnętrznego buntu.

Książka "Jestem tu i teraz. Jak stać się uważnym we wszystkim, co się robi" to propozycja dla każdego, kto chciałby trenować swoją uważność, dążyć do harmonijnego życia i rozwoju osobistego.
Zawiera ona zestaw kreatywnych ćwiczeń i instrukcji pozwalających rozwijać się w technice mindfulness, inspirujących do poznawania świata i samych siebie, uczących koncentracji i skupienia w codziennym życiu oraz wykorzystywania swojej kreatywności. Z pewnością przypadnie do gustu osobom zabieganym, żyjącym w stresie i nie radzącym sobie z emocjami, zmusi do myślenia i zmiany podejścia do życia.
Ta propozycja powinna się spodobać również osobom "siedzącym" w temacie i praktykującym mindfulness lub inne techniki rozwoju osobistego, ponieważ takie ćwiczenia są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych książek dotyczących wspomnianych tematów.
Jeśli interesują Was tego typu zagadnienia i chcielibyście poćwiczyć swoją uważność i koncentrację, to jak najbardziej zachęcam do sprezentowania sobie tej książki :).W Księgarni Tania Książka, dostaniecie tą książkę w cenie 18.68 zł, czyli w mniejszej niż sugerowana :).


Facebook


14 komentarzy:

 1. Tytuły poszczególnych rozdziałów naprawdę intrygujące - zwłaszcza ta "medytacja przeciwstarzeniowa" mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesująca książka, moim zdaniem bardzo szczegółowo i jasno wszystko opisalas. Och ja chciałabym nie żyć w ciągłym stresie i Pogonią negatywne emocje, chętnie kupię książkę przekonałas mnie do niej.
  Buziaki Kochana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za książkami tego typu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja lubię takie ksiązki, zawsze można się z nich czegoś ciekawego dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wygląda interesująco, opis zachęca do przeczytania. Chętnie ją kupię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie. Nigdy nie zwracałam uwagi na tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa książka :) Obserwuję z przyjemnością ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytam za bardzo ksiazek, jednak ta mnie zaciekawiła! ;)

  Obserwuje i licze na rewanz ;)
  Zapraszam do siebie! http://bleedingoutforyou.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. nie wiem czy bym sie skusiła może na prezent

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym taką mieć :D
  https://evildivination.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. super sa takie ksiazki! :)
  mozna oderwac sie od telefonow i zrelaksowac :))
  Byłabyś chętna na wspólną obserwację? daj znać u mnie, jeśli tak ;)
  pozdrawiam cieplutko :))
  https://igapaulina.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 12. książka prezentuje się fajnie ;D

  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ta książka może być całkiem dobra w pracowaniu nad sobą :)

  OdpowiedzUsuń