środa, 16 listopada 2016

Wydawnictwo RM - książeczki z serii "Kolorowa edukacja"

W dzisiejszym wpisie pojawi się ciekawa propozycja dla dzieci, które podobnie jak mój syn interesują się przyrodą i wszystkimi ciekawostkami z nią związanymi. Otóż fajną ofertę przyrodniczych książeczek-kolorowanek wprowadziło Wydawnictwo RM, cała seria nazywa się "Kolorowa edukacja" i znajdziemy w niej zarówno książeczki o zwierzętach, jak i o roślinach. Oprócz kolorowanek, do książeczek dołączone są naklejki, a także ciekawe opowiastki na temat danego zwierzęcia lub rośliny, napisane przez botaników związanych z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Jak widać nie są to zwykłe kolorowanki, a doskonałe źródło wiedzy dla dzieci pragnących poznawać świat, zainteresowanych fauną i florą.

Pierwszą z książeczek, która urzekła szczególnie mojego syna jest książeczka "Zwierzęta Polski"
Informacje szczegółowe:

Autor: Krystyna Jedrzejewska-Szmek i Michał Kryciński 
Liczba stron: 48
Format: 220x240 mm
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2016

Jak sama nazwa wskazuje w książeczce znajdziemy gatunki zwierząt zamieszkujące polskie tereny, od stonogi czy żaby, aż po żubra i niedźwiedzia.
Każda strona zawiera inny gatunek zwierzęcia, a obrazki są pięknie ilustrowane, dziecko kolorując je może rozwijać swoją wrażliwość artystyczną. Naklejki dołączone do książeczki są w postaci zdjęć, co pozwala małemu odkrywcy zobaczyć jak zwierzę wygląda w rzeczywistości i dzięki temu lepiej zapamiętać dany gatunek, a także dobrać odpowiednie kolory kredek, by jak najlepiej odzwierciedlić zwierzę w kolorowance.
Zwierzęta Polski są świetnie i profesjonalnie opisane poprzez ciekawe opowiastki, napisane w stylu bajkowym, czytelnym i zrozumiałym dla małego czytelnika, co pozwala dziecku dowiedzieć się sporo na temat zwierząt mieszkających w Polsce, nie nudząc się przy tym jednocześnie.
Jest to doskonała forma nauki poprzez zabawę, połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Dzięki takiej książeczce dziecko nie tylko zdobywa wiedzę i poznaje ciekawostki na temat różnych gatunków zwierząt, ale także poprzez kolorowanie i odzwierciedlanie zwierząt ze zdjęcia, rozwija swoją spostrzegawczość i koncentrację, oraz zdobywa umiejętność samodzielnej pracy.

Książeczkę można kupić na stronie Wydawnictwa RM w cenie 14.90 zł >>KLIK<<Kolejna ciekawa publikacja z serii "Kolorowa edukacja" to książeczka "Rośliny Polski"
Informacje szczegółowe:

Autor: Krystyna Jedrzejewska-Szmek i Michał Kryciński
Liczba stron: 48
Format: 220x240 mm
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2016


Publikacja stworzona w podobny sposób co poprzednia o zwierzętach, tym razem dotycząca różnych gatunków roślin obecnych na polskich terenach. Nie ukrywam, że sama interesuję się tematyką roślin, a w szczególności dziko rosnących ziół oraz roślin jadalnych i bardzo byłabym zadowolona, gdyby tą pasją zaraził się również mój syn :). Oczywiście na razie nie będę zanudzać go właściwościami poszczególnych ziół, ale książeczka o roślinach z serii "Kolorowa edukacja" to dobry pomysł na start dla małego zielarza :). Co ciekawe, nawet w takiej propozycji dla dzieci, znajdują się interesujące informacje np. o leczniczych właściwościach rumianku, oraz jak go rozpoznać i przygotować do wypicia.
W książeczce znajdziemy efektowne rysunki bogatego świata roślin i naklejki-zdjęcia poszczególnych gatunków, dzięki temu dziecku łatwiej będzie rozpoznać roślinę w realnych warunkach. Z pewnością w okresie wiosenno-letnim wykorzystamy tę publikację do poszukiwania każdego gatunku, jestem ciekawa czy syn rozpozna na łące czy w lesie rośliny ze zdjęć :).
Ta książeczka to kolejna fajna propozycja, która umila dziecku czas, łączy naukę z zabawą, pozwalając na poznawanie roślin w przyjemny sposób. Dzięki możliwości kolorowania każdego gatunku, dziecko rozbudza swoją wrażliwość artystyczną i rozwija spostrzegawczość. Książeczka pozwoli małemu odkrywcy zdobyć informacje na różne pytania np. dlaczego pokrzywa parzy? 

Książeczkę można kupić na stronie Wydawnictwa RM w cenie 14.90 zł >>KLIK<<, a dla wielbicieli ptaków dostępna jest jeszcze jedna publikacja z serii "Kolorowa edukacja" pod tytułem "Ptaki Polski".


Obie propozycje bardzo spodobały się mojemu synowi, szczególnie dzięki naklejkom, które wprost uwielbia, a także dzięki opisom, gdyż jest bardzo ciekawy świata i lubi słuchać tego typu interesujących opowiastek. Nieraz musiałam przeglądać z nim bardziej "poważne" książki na temat zwierząt i czytać opisy, więc te nieco lżejsze, skierowane do dzieci publikacje, tym bardziej go ciekawią i są dla niego zrozumiałe. Oczywiście jest to dobra forma na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, gdyż w naszym przypadku nie kończy się tylko na czytaniu, ale także omawianiu każdego gatunku, syn ma zawsze mnóstwo pytań na każdy temat :).
Co do kolorowania, tutaj zawsze mam problem żeby go do tego zachęcić, ale dzięki efektownym naklejkom zawartym w kolorowankach, syn jest bardziej skłonny sięgnąć po kredki i próbować odzwierciedlić obrazek, co mnie bardzo cieszy, bo zależy mi na tym by ćwiczył rękę, ponieważ kolorowanie nie bardzo mu wychodzi i poszukuję wszelkich sposobów, aby skłonić go do tego. Z pewnością zachęcają go również piękne ilustracje związane z jego zainteresowaniami, syn zdecydowanie jest wielbicielem przyrody.
Książeczki-kolorowanki z serii "Kolorowa edukacja" to świetna propozycja dla każdego malucha poznającego świat, jak najbardziej warto zainwestować w takie publikacje, ponieważ są one doskonałą formą nauki poprzez zabawę. Polecam :). 
Facebook31 komentarzy:

 1. Fajne :). Podobam mi się, że są także krótkie opisy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. These are so cute :D
  http://angolodellamisantropia.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 3. Great book.
  xx

  http://losaway.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem Ci że ja sama chętnie bym to pokolorowała :)
  http://zyciepelnekoloru.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Muito bom gostei
  Blog:https://arrasandonobatomvermelho.blogspot.com.br/
  Canal:https://www.youtube.com/watch?v=DmO8csZDARM

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale swietne mają ksiązeczki :)

  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/11/przyznam-szczerze-ze-nigdy-nie-miaam.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja dwulatka uwielbia kolorować i naklejać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zwierzątka z pewnością są przyciągające dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne książeczki :)

  http://roksanafashionist.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje dzieci byłyby nimi zachwycone ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Great post dear.
  I follow you, I hope you can follow back.

  http://lillysecret.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń
 12. myślę że dzieciakom sie spodobają:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wonderful post!
  Have a nice day!
  www.recklessdiary.ru

  OdpowiedzUsuń
 14. Amei a dica!
  Beijos

  http://podernasmaos-podernasmaos.blogspot.com.br/

  OdpowiedzUsuń
 15. Thanks my dear :D

  Super interesting post :D Love this kind of books!

  NEW DIY POST | Old Sweater Into Statement Bomber Jacket
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Wow, these books are so pretty! Thanks for sharing :)

  Kisses,
  Le Style et Moi
  http://lestyleetmoi.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo lubie takie książki dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jako dziecko też uwielbiałam naklejki, zresztą cały czas mam do nich słabość ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetne książeczki edukacyjne! <3

  OdpowiedzUsuń
 20. Książeczki z naklejkami są najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Very interesting post!!
  xx
  Mónica Sors
  MES VOYAGES À PARIS
  NEW POST: VELVET MAXI SKIRT... IN PARIS

  OdpowiedzUsuń
 22. świetna sprawa, takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo ładna książeczka :)
  http://allicestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Kiedyś nie było takich fajnych książeczek :D

  OdpowiedzUsuń
 25. Beautiful books.
  Have a nice day.
  Nancy 😊

  OdpowiedzUsuń