czwartek, 1 grudnia 2016

Wydawnictwo RM - "Polskie zioła lecznicze i uzdrawiające" Grażyna Wasilewska

Wspominałam kilka razy na blogu, że od jakiegoś czasu zainteresowała mnie tematyka związana z ziołolecznictwem, cały okres wiosenno-letni starałam się poszerzać swoją wiedzę na temat jadalnych roślin dziko rosnących, zbierałam zioła w przydomowym ogródku i przetwarzałam je na różne sposoby.
Teraz co prawda za oknem śnieg i o zbieraniu ziół przez najbliższe kilka miesięcy, mogę sobie tylko pomarzyć, ale na szczęście mogę cały czas zdobywać wiedzę na ich temat, co ułatwiają informacje w internecie i ciekawe publikacje.
Jedną z bardzo interesujących książek dotyczących ziołolecznictwa, jest publikacja autorstwa Grażyny Wasilewskiej "Polskie zioła lecznicze i uzdrawiające", dostępna m.in. w księgarni internetowej Wydawnictwa RM.
Informacje szczegółowe:

Tytuł: "Polskie zioła lecznicze i uzdrawiające"
Autor: Grażyna Wasilewska
Wydawnictwo: RM
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 128
Format: 165x235
Rok wydania: 2015Książka jest bardzo ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych ziołolecznictwem i naturalnymi metodami leczenia. Już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę ładną i estetyczną szatą graficzną. 
Na wstępie można dowiedzieć wiele ciekawostek związanych z historią ziołolecznictwa, autorka wspomina o ziołach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, metodach leczniczych Arabów, czy ziołach Świętej Hildegardy. W tym rozdziale przeczytamy również o Polskich zielnikach, naparach odwarach i nalewkach, a także bardzo ważne informacje na temat rozpoznania ziół, z obrazkami i szczegółowym opisem każdej części rośliny.

Po zapoznaniu się z ciekawym wstępem, można przejść do meritum, czyli spisu roślin leczniczych, porastających polskie łąki, lasy i ogródki. W książce znajdziemy najpopularniejsze rośliny, powszechnie dostępne i łatwe do rozpoznania. Wiele z nich można kupić w sklepach i aptekach, jako samodzielne zioła do zaparzania, lub dodane do ziołowych mieszanek. 
Spis roślin jest czytelny, przejrzysty i miły dla oka, przy każdej roślinie znajdziemy szczegółowy opis wraz ze zdjęciem danego gatunku. Czytając opis, dowiemy się wszystkiego na temat występowania rośliny, zbioru, suszenia i przechowywania, a także poznamy jej działanie lecznicze i inne zastosowania.
Autorka nie zapomniała także o dodaniu ciekawych receptur na nalewki, napary, odwary, ekstrakty, kompresy, soki, maści, octy i olejki lecznicze. Wspomina również o ewentualnych działaniach niepożądanych danej rośliny. 

Publikacja "Polskie zioła lecznicze i uzdrawiające" jest doskonałym kompendium wiedzy na temat ziół i zielarstwa. Przeznaczona zarówno dla początkujących laików, jak również dla osób bardziej wtajemniczonych i zajmujących się ziołolecznictwem na co dzień. Dzięki informacjom zawartym w książce i wyraźnym fotografiom roślin, można każdą z nich poznać od A do Z i nie ma opcji, by się pomylić przy zbiorach. 
Z takim poradnikiem zielarza, każdy sam może zrobić różnego rodzaju środki lecznicze, naturalne i ekologiczne, a do tego bardzo tanie, wykonane z darmowych ziół i kwiatów, porastających nasze łąki :). 
Nawet osoby, które na co dzień nie interesują się zbieraniem ziół, mogą dowiedzieć się tutaj wiele ciekawostek na temat ziół dostępnych w aptekach i ich zastosowania przy różnych dolegliwościach.
Dlatego też uważam, że książka może być przydatna w każdym domu, po co truć się chemicznymi lekami, skoro w pierwszej kolejności można zastosować te z naturalnej apteki :). 
Książkę "Polskie zioła lecznicze i uzdrawiające" jak najbardziej polecam, znajdziecie ją w księgarni Wydawnictwa RM w cenie 24.90 zł >>KLIK<<
Facebook


24 komentarze:

 1. Thank you :D You must try :D Have an amazing results :D

  Sounds amanzing :D I'm supper addicted to read :D

  NEW OUTFIT POST | Thinking Out Loud.
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cenne info, dobrze wiedzieć na przyszłość :) Świetnie przygotowany post, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym chętnie przeczytała z ciekawości i chęci zdobycia nowej wiedzy, bo do zbierania samej mnie nie ciągnie :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tego typu książki !
  Chyba muszę się rozglądnąć za tą książką :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś, kiedyś, lata temu zdarzyło mi się popełnić pracę dyplomową na temat zastosowania ziół i przypraw w żywieniu człowieka i czasem do niej sobie zaglądam. Zajrzałam do Twojego sklepu - wzory na bluzkach rewelacyjne. Dziękuję za wizytę i komentarz u mnie, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zioła to prawdziwy skarb, choć uważam , że współcześnie niestety o tym zapominamy

  OdpowiedzUsuń
 7. Really interesting!
  http://angolodellamisantropia.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie bym przeczytała :D Lubie tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka fajna :) Lubię zioła :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo zaciekawiła mnie ta pozycja

  OdpowiedzUsuń
 11. ooo książka dla mojej mamy. Ona ciągle jakieś zioła na coś wynajduje ;) Może prezent pod choinkę jej sprawię :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam takie książki, takie mini kompendium ziołolecznictwa :) Może sprawię sobie na prezent pod choinkę :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Takie książki to ja lubię, zioła to wspaniały skarb :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zioła są super! Ksiazka na pewno nie tylko ciekawa, ale i praktyczna! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawa książka, chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 16. super post! <3

  Zapraszam do mnie: http://roxyolsen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Zioła potrafią mieć zbawienną moc :) Bardzo przydatna książka :)

  OdpowiedzUsuń