niedziela, 4 grudnia 2016

Wydawnictwo Vital - "Żywność funkcjonalna. Najzdrowsze produkty z natury"

Moi Drodzy, jak wiecie, ostatnio bardzo zafascynowana jestem tematyką zdrowego odżywiania, przez ostatnie 9 miesięcy przeszłam wielką przemianę, uświadomiłam sobie wiele rzeczy, schudłam już prawie 18 kg i ciągle staram się doskonalić swoją dietę i zdobywać wiedzę na temat zdrowego odżywiania i odpowiednich ćwiczeń.
Patrząc dziś z perspektywy czasu na to jak wiele się zmieniło zarówno w mojej głowie, jak również w ciele, nie mogę w to uwierzyć, nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że uda mi się tyle osiągnąć, że w końcu się ogarnę i zacznę żyć świadomie. Jeszcze rok temu byłam zakompleksioną, otyłą, nieszczęśliwą i zamkniętą w sobie kurą domową, a dziś jestem szczęśliwa, radosna, uśmiechnięta od ucha do ucha, pełna energii, a przede wszystkim odzyskałam pewność siebie i mimo, że z natury jestem introwertykiem, stałam się bardziej otwarta na świat i ludzi.
Poza tym odkryłam w sobie duszę wojownika, zaczęłam walczyć o siebie, pokonywać trudności, stawiać sobie coraz to nowe wyzwania, co wcześniej było dla mnie nie do pomyślenia, gdyż lubiłam wygodę i swoje codzienne schematy, nie cierpiałam wysiłku i tak naprawdę z własnej woli stałam w miejscu i przez wiele lat nie rozwijałam się wcale.

Taka zmiana stylu życia na zdrowszy i przede wszystkim pragnienie doskonalenia swojej wiedzy w tym zakresie, powoduje, że chętnie szukam ciekawych stron, artykułów, jak również publikacji związanych z tą tematyką, co pozwala mi stawać się coraz lepszą w tym co robię.
Jedną z takich świetnych publikacji, jest książka o tzw. żywności funkcjonalnej, którą znajdziecie na stronie Wydawnictwa Vital, a jej tytuł brzmi "Żywność funkcjonalna. Najzdrowsze produkty z natury" .Autorami książki są Thorsten Weiss i Jenny Bor, jest to para pasjonatów zdrowego odżywiania i super żywności, na co dzień są weganami i starają się jeść żywność surową, lub podgrzewaną do temp. maks. 42 stopni.
Thorsten Weiss jest trenerem programu "Nowa świadomość i Samolecznie", prowadzi inspirujące seminaria i kursy, dzięki którym uczestnicy przechodzą głęboki proces uzdrowienia i transformacji.
Jenny Bor jest ekspertką z dziedziny zdrowego odżywiania, specjalistycznych ćwiczeń i eliminowania stresu. Wraz z Thorstenem rozwinęła metodę "Świadomy, szczęśliwy, szczupły" i projekt "Vital-Coach".
Autorzy zainteresowali się tematem super żywności i dzięki temu osiągnęli wiele korzyści dla swojego własnego stylu życia, zdrowia, rozwoju osobistego i duchowego. W książce zestawili sporo ciekawych, opartych o własną wiedzę i doświadczenie treści, pragnąc wesprzeć ludzi w zmianie ich stylu odżywiania i leczeniu za pomocą jedzenia.Informacje szczegółowe:

Tytuł: "Żywność funkcjonalna. Najzdrowsze produkty z natury"
Autor: Thorsten Weiss i Jenny Bor
Wydawnictwo: Vital
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 14,5x20,5
Rok wydania: 2015


Książka, mimo iż nie jest gruba, zawiera w sobie wiele ciekawych treści na temat żywności funkcjonalnej i zdrowego odżywiania. Żywność funkcjonalna to inaczej surowe produkty spożywcze, najlepiej ekologiczne, pełnowartościowe, niezwykle bogate odżywczo, posiadające zdolność leczenia organizmu, zapobiegania chorobom i przedwczesnemu starzeniu się. Są to również produkty łatwe do trawienia, wspierające zdrowe trawienie i zapewniające zdrową florę bakteryjną jelit. 
Takich produktów możemy znaleźć wiele, są to wszystkie owoce, warzywa, zioła, nasiona, orzechy, czyli wszystko co dała nam natura, w formie surowej, nieprzetworzonej, pozbawionej chemii. Autorzy do swojej książki wybrali te najlepsze produkty, według nich najbardziej wartościowe, życiodajne, o niezwykłych właściwościach leczniczych.

Książka podzielona jest na dwie części, w pierwszej z nich autorzy uświadamiają czytelnika jak ważne dla życia jest zdrowe odżywianie, wprowadzanie jak największej ilości produktów surowych do diety, oraz wspomagają go w zmianie stylu życia na zdrowszy. Tutaj dokładnie dowiemy się czym jest super żywność i jak ją spożywać. Autorzy opisują również jakie zmiany w sposobie odżywiania dokonały się na przestrzeni czasu i jak moda na "śmieciowe", zachodnie jedzenie wpływa na dzisiejsze społeczeństwo. 

W tej części, dowiemy się, że warto się trochę cofnąć w czasie i zacząć jeść jak szympans :D. Swoją drogą nawiązanie do szympansów bardzo mi się tutaj spodobało, okazuje się że zgodność genetyczna między szympansami a ludźmi wynosi aż 99 %, ale tak naprawdę to te zwierzęta wykazują większą inteligencję jeśli chodzi o odpowiednie odżywianie się i to my powinniśmy się od nich uczyć. 
W menu dzikich szympansów znajdują się przede wszystkim owoce, warzywa, orzechy, kiełki i kilka rodzajów insektów. Owoce zjadają najczęściej zawinięte w zielone liście, dzięki czemu dostarczają sobie dodatkowo chlorofil. Dzięki swojemu odżywianiu szympansy są zdrowe i mimo takiej zgodności genetycznej z ludźmi, nie mają problemów z chorobami cywilizacyjnymi jak nowotwory, AIDS, czy żółtaczką typu C. To nawiązanie do natury i dzikich zwierząt daje do myślenia jak rozwój cywilizacyjny wpłynął na nasze życie i zdrowie, zamiast poprawiać jakość życia ludzi, tak naprawdę w wielu przypadkach ją pogarsza. 

W następnej części książki, znajduje się szczegółowy spis produktów polecanych przez autorów jako te najbardziej wartościowe. Tutaj znajdziemy produkty ogólnie dostępne i popularne w Polsce, jak również te mniej znane, pochodzące z tropików, ale dostępne w sklepach ze zdrową żywnością.
Super żywność jest tu podzielona na kilka grup: zasadowa super żywność, bardzo zielone, super zioła, super nasiona, super owoce, super korzenie, grzyby które uzdrawiają i dodają witalności, produkty słodzące i inne super produkty. 
W każdej z tych grup umieszczony jest szczegółowy opis kilku najbardziej odżywczych produktów, znajdziemy tu ich ogólną charakterystykę, właściwości, przepisy z ich użyciem, a wszystko opatrzone zdjęciami danego produktu i potrawy zawartej w przepisie. 

Według mnie książka jest naprawdę wartościowym kompendium wiedzy na temat zdrowego odżywiania i samolecznia za pomocą żywności, jak najbardziej polecana dla osób, które pragną zmienić swój styl życia, poprawić jego jakość, żyć świadomie i odżywiać się świadomie. Taki spis bogatych odżywczo super produktów, wraz z przepisami i sposobami ich przyrządzania, pozwoli zdobyć odpowiednią wiedzę każdej osobie rozpoczynającej swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, jak również pozwoli pogłębić wiedzę osobom już obeznanym w temacie i prowadzącym zdrowy styl życia od dawna.
Jest to publikacja warta polecenia dla każdego, kto chce poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i pragnie nabrać sił witalnych. Polecam :)


Książka dostępna jest w sklepie Vitalini24.pl w cenie 21.95 zł >>KLIK<<

21 komentarzy:

 1. Swuetna opcja na prezent. Wszystko co o zdrowiu jest teraz w modzie i na pewno kazdy by sie ucieszyl;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przedstawiasz wiele pozycji książkowych, które chętnie czytam. Ta jest kolejną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hi! What a lovely book of recipes... Thanks for sharing! ;)

  Kisses,
  Le Style et Moi
  http://lestyleetmoi.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 4. To idealna propozycja dla mojego taty ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby fajna, ale czuję, że i tak bym z niej nie korzystała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tez jestem w trakcie gubienia kg .Myślę ze ta książka dużo by mi pomogła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę podziwiamy Cię ogromnie za tą wielką zmianę i trzymamy kciuki za dalsze postępy :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Thanks a lot :D

  I really aprreciate this kind of books with healthy content :D

  NEW REVIEW POST | Essence Foundations: Camouflage 2-1 VS Pure Nude.
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  OdpowiedzUsuń
 9. No ja się do takich zdrowych diet nie nadaje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie bym przeczytała ta książkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. fantastic book
  http://retromaggie.blogspot.pt/

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy wczesniej nie widziałam tej książki

  OdpowiedzUsuń
 13. Super propozycja dla tych, którzy chcą zmienić złe nawyki żywieniowe.

  OdpowiedzUsuń