piątek, 17 marca 2017

Wydawnictwo Muza -"Magia olewania" Sarah Knight

Jak przestać spędzać czas, którego się nie ma, z ludźmi, których się nie lubi, robiąc rzeczy których się nie chce robić?


Problem nadmiernego przejmowania się różnymi, mało istotnymi rzeczami dotyczy wielu ludzi, a w szczególności kobiet. Często nie potrafimy być asertywni, zgadzamy się na wszystko, by tylko kogoś nie urazić, przejmujemy się opinią innych, rzeczami na które nie mamy wpływu, albo takimi problemami, które na 90% i tak nie nastąpią, a my martwimy się na zapas i niepotrzebnie zaburzamy swój wewnętrzny spokój.
"Magia olewania" autorstwa Sary Knight, może się okazać bardzo przydatną publikacją dla osób, które nie potrafią dać na luz, za dużo pracują, za mało się relaksują, za bardzo się przejmują i mają za mało czasu na robienie tego co lubią robić, z ludźmi, z którymi lubią spędzać czas. Opis:
 • Tytuł oryginału: The Life-Changing Magic of Not Giving a F*CK
 • Wydanie: 1
 • Data wydania: 15.03.2017
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • Liczba stron: 208
 • Format: 14.0 x 20.3 cm
 • Cena katalogowa: 29,90
 • ISBN: 978-83-287-0551-7
 • Autor: Sarah Knight


Autorka książki do niedawna była kobietą prowadzącą nudne, szare życie, z którego nie czerpała satysfakcji. Codziennie chodziła do wymagającej pracy, z której nie była zadowolona, a wieczory spędzała ze znajomymi, choć nie do końca tego chciała, po prostu nie umiała odmawiać. Życie Sary przypominało standardowe życie niejednej Kowalskiej, która nie jest szczęśliwa robiąc to co robi, ale nie potrafi tego zmienić, bo wydaje jej się że musi to robić. W pewnym momencie życia, a dokładnie w okolicach 40-stych urodzin, Sarah powiedziała sobie "dość!" i postanowiła wprowadzić radykalne zmiany w swoim życiu, a przede wszystkim w myśleniu i podejściu do wielu spraw. Czytając książki Marie Kondo na temat sprzątania domu, zaczęła porządkować swoje własne mieszkanie, a następnie przeszła do pozbywania się balastu życiowego, rzuciła pracę w dużym wydawnictwie, by wreszcie poczuć się wolną i zacząć żyć po swojemu, tak jak tego pragnie. 

Książka "Magia Olewania" to świetny poradnik, w którym autorka przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie, uczy jak nie przejmować się drobiazgami, jak zmienić priorytety i tym samym poprawić komfort życia. 
Książka podzielona jest na cztery działy, w każdym z nich podjęte są liczne tematy dotyczące różnych sfer życia i podając wiele, czasami dowcipnych przykładów z życia, Sarah radzi jak je uporządkować.
Poradnik czyta się lekko i przyjemnie, znajdziemy w nim rożne zadania, tabelki, podpunkty, podkreślenia i wyróżnienia bardziej istotnych informacji. To wszystko sprawia, że książka jest bardzo przejrzysta i nie powoduje zmęczenia podczas czytania.
Autorka zawarła w poradniku swoją metodę na pozbycie się zbędnego balastu w życiu i nazwała ją "Zero Żalu", metoda ta ma na celu zachęcenie czytelnika do podjęcia decyzji, czym nie będzie się przejmować, a następnie do olewania tych rzeczy. 

Według mnie, ten pełen humoru i ironii poradnik, powinny poczytać przede wszystkim osoby, które zbyt wiele czasu, energii i pieniędzy poświęcają na rzeczy niemające dla nich żadnego znaczenia.
Autorka uczy jak porzucić nieważne sprawy zajmujące naszą uwagę, na rzecz tych, które są dla nas ważne, przy jednoczesnym zachowaniu asertywności i szacunku wobec innych ludzi. 
To ciekawa propozycja dla każdego, kto chciałby uporządkować swoje życie i poprawić jego komfort, nauczyć się oddzielać sprawy istotne od tych mniej istotnych i co najważniejsze, przestać się przejmować tym co ludzie powiedzą. Polecam :).


Facebook22 komentarze:

 1. Seems like a good read.. Thanks for sharing darling.

  Glowyshoes's blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja, godna przeczytania.
  Książka zdecydowanie dla mnie.
  Buziaki Kochana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze, by umieć ustawić sobie priorytety. Bałagan w domu to nie tragedia. Są przecież ważniejsze sprawy. Książka musi być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycja książkowa pod moją osobę.

  OdpowiedzUsuń
 5. I don't think I could pull it off myself, but it looks amazing & I'm certain that it will look beautiful on you. :) <3 xoxo You will like to see more fun from here.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie to nie pozycja dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. nie lubię poradników, niestety :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba ostatnio jestem za dobra w olewaniu ;) Książka brzmi bardzo ciekawie, muszę się zastanowić nad kupieniem jej mojej zapracowanej mamie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubie takie poradniki. Muszę się jej dokładnie przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 10. interesting book
  http://retromaggie.blogspot.pt/

  OdpowiedzUsuń
 11. Seems like a nice and helpful book.
  I'm following you. :)

  Kathy's delight / Instagram

  OdpowiedzUsuń
 12. Ótima postagem gostei muito, ganhou um fã abraços.

  Me segue, que eu sigo de volta!

  http://nintudo.blogspot.com.br/

  OdpowiedzUsuń
 13. Hi! Great post!
  Thanks for visiting my blog! Sure we can follow each other!
  http://asreceitasdamaegalinha.blogspot.pt/

  OdpowiedzUsuń
 14. Widziałam wywiad z autorką tej książki w tv śniadaniowej. Ja myślę, że w pewnych aspektach naszego życia takie olewanie nie jest złe :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Looks amazing :D
  http://omundodajesse.blogspot.pt/

  OdpowiedzUsuń
 16. A very interesting post !!! Thank you for your comment on my blog!!! 👌👌👌💚💚💚

  OdpowiedzUsuń
 17. The book has a very nice reading I really liked his writing, following his blog, bjs.
  http://www.lucimarmoreira.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. A to ciekawa pozycja xD W sumie przydałaby się wiedza z tej dziedziny :P

  OdpowiedzUsuń
 19. Great post. I'm following you ;)
  Kiss

  OdpowiedzUsuń
 20. Oj ja często nie potrafię odmawiać. Choć przynajmniej już za bardzo nie przejmuję sie tym, co pomyślą sobie inni. Ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń